www.novomosk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Новомосковський район >> Новини
Новомосковський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області інформує
Версія для друку Написати листа
Новомосковський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області інформує

Чорнобиль. Одне з найстарі­ших слов’янських міст. Перші літописні згадки про нього сяга­ють 1193 року. До XII століття місто називалося Стрежів, однак, згодом діста­ло назву Чорнобиль, яку й передало атомній електро­станції.
26 квітня 1986 року на ЧАЕС імені Леніна сталася катаст­рофа планетарного масштабу, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Цей вибух започаткував найбільшу техногенну катастрофу ХХ століття. Цю чорну дату, що позначає одну з найтяжчих трагедій в історії ук­раїнського народу, ще й сьогодні не можемо сповна оцінити чи бодай осмислити наслідки фа­тального вибуху.
Від Чорнобильсь­кої катастрофи в Україні по­страждало більше трьох міль­йонів чоловік. Місцевість, яка зазнала прямо­го радіаційного враження, стано­вила 1/12 частку всієї території України. Небезпечний для жит­тя рівень радіації спостерігався на площі понад 50 тисяч квадрат­них кілометрів. Було евакуйовано 76 населених пунктів з кількістю мешканців 91 тисяча чоловік. До зони обов’язкового відселення потрапили 92 населені пункти, а до зони гарантованого державою добровільного відсе­лення - 835.
За цими цифрами - особисті трагедії людей, що опинилися в зоні руйнівного впливу наслідків Чорнобильської катастрофи. Загальна захворюваність чорно­бильців за ці роки зросла більше ніж удвічі. Згуб­ний вплив “мирного” атома відчу­ли на собі не тільки ліквідатори, а й їхні діти та онуки, не лише українці, а й громадяни інших європейських країн.
Так сталося, що Чорнобиль покликав до першої шеренги сміливців саме пожежних, які безстрашно вступили в двобій з вогнем, пронизаним смертельною радіацією.
Ціною титанічних зусиль мужні вогнеборці підкорили вогняну стихію, не дали їй розповсюдитися на інші енергоблоки, що призвело б до непередбачуваних наслідків.
У скорбний день Чорнобильської катастрофи ще раз вклонімося пам’яті тих, хто прийняв на себе смертоносний удар ядерної стихії й ціною власного життя і здоров'я підкорив вогонь Чорнобиля.

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор