www.novomosk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Новомосковський район >> Новини
Торгівля людьми та трудова експлуатація перетворюються на чуму XXI століття
Версія для друку Написати листа

Згідно інформації Міжнародної організації праці (МОП) 21 млн осіб у світі залучені до примусової праці, яка приносить дохід в 150 млрд доларів США на рік. Ці факти були оприлюднені під час проведення міжнародної конференції "Протидія торгівлі людьми з метою трудової експлуатації", яка відбулася у Києві 6-7 Липня 2017 і була проведена за підтримкою ОБСЄ, Міністерства соціальної політики, а також урядів Німеччини та Канади.
Основні причини потрапляння громадян у ситуацію торгівлі людьми, це бідність, привабливість "кращого" життя за кордоном, безробіття, організована злочинність, незахищеність від неї, політична нестабільність, збройні конфлікти та ін. Країни, куди спрямовується "живий товар" : Російська Федерація, Польща, Туреччина, Україна, Німеччина, Ізраїль, Греція, Об'єднані Арабські Емірати. В групі ризику щодо торгівлею людьми знаходяться незаміжні жінки, самотні матері, розлучені особи, молодь, сільське населення, внутрішньо переміщені особи тощо.
"За роки незалежності близько 180 тис українців стали жертвами торгівлею людьми. Якщо ще минулого року цей нелегальний бізнес був третім за прибутковістю в світі після торгівлею зброєю та наркотиками, то зараз він виходить на друге місце. Проблема притягнення до відповідальності дуже важлива, тому що люди коли бачать, що порушників не карають, вони про злочини не повідомляють, бо бояться переслідування з боку злочинців. Адекватне реагування на торгівлю людьми з метою трудової експлуатації вимагає узгодженого підходу всіх суб’єктів, зокрема посиленої уваги інспекторів праці", - зазначила Наталія Федорович, заступник Міністра соціальної політики України, в інтерв’ю телеканалу ЗІК.
"Потрібно перевіряти ті агенції, які займаються працевлаштуванням українців за кордоном. Ці компанії повинні мати всі документи на діяльність, ліцензію, мають перебувати на ринку довгий час", - повідомив перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук.
"Зараз по всій Європі говорять про проблему торгівлі людьми та трудової експлуатації. Її можна справді вважати чумою XXI століття. Україна перебуває в складному становищі, але намагається проводити різні заходи по боротьбі з торгівлею людьми. Потрібен злагоджений підхід національних органів, міжнародних організацій та громадського суспільства для адекватного реагування на випадки торгівлі людьми", - сказав Вайдотас Верба, Координатор проектів ОБСЄ в Україні.
"Починати потрібно з найпростіших кроків – вже сьогодні органи поліції мають можливість закривати ті компанії з міжнародного працевлаштування, які не мають ліцензії. Таким чином можна швидко ліквідувати так званих "сірих посередників", які відправляють українців за кордон без права на таку діяльність, тобто не несуть жодної відповідальності. Крім того, потрібно проводити постійно діючу компанію з метою розповсюдження інформації про шляхи легального працевлаштування українців за кордоном, за для підвищення грамотності трудових мігрантів", - заявив Василь Воскобойник, голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.
Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування є неприбутковою громадською організацією, що опікується питаннями та проблемами, пов’язаними з працевлаштуванням за кордоном громадян України. Членами асоціації є незалежні приватні компанії, що надають послуги у сфері міжнародного працевлаштування. Асоціація існує заради координації зусиль всіх учасників ринку працевлаштування за кордоном та ефективного захисту інтересів українських працівників, що збираються шукати роботу за межами України.


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор