www.novomosk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 24 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Новомосковський район >> Новини
Традиційно у третю неділю листопада відзначається професійне свято - День працівників сільського господарства
Версія для друку Написати листа

Ця визначна дата увінчує напружений, сповнений клопотами хліборобський рік, є святом дбайливих господарів та трудівників села.
Українська держава наділена багатими на чорнозем, родючими землями та має потужні аграрні перспективи, що дозволило організувати агропромислову галузь, як одну з найбільш важливих стратегічних напрямків не тільки в економічному відношенні, але і активною політичною та геополітичною складовою життєдіяльності українського суспільства.
Сільськогосподарська галузь для держави завжди була однією із пріоритетних сфер розвитку як зовнішньої, так і внутрішньої економіки країни.
В аграрному секторі сільськогосподарську діяльність здійснюють 63 сільськогосподарських товариства, 272 селянських фермерських господарств та інші.
Основними напрямками діяльності сільського господарства району є виробництво зернових, технічних і овочевих культур; м’ясо-молочної продукції та продукції птахівництва.
В поточному році досягнуто темпів зростання валової продукції рослинництва на 22,8 % (58,3 млн. грн.), в тваринництві цей показник збільшено на 3,7 % (15,9 млн. грн.), в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Хлібороби району з загальної площі 72,9 тис. га. зібрали 306,9 тис. тонн зернових культур при урожайності 42,1 ц/га.
За підсумками збирання ранніх зернових культур сільгосппідприємства району вибороли перше місце в області. З площі 44,7 тис. га зібрано 207,2 тис. тонн ранніх зернових з середньою урожайністю 46,4 ц/га.
Безумовними лідерами по результатам збирання ранніх зернових культур є: ТОВ АФ ім. Горького (Бочкар М.В.), де урожайність сягнула 69,1 ц/га; ТОВ АФ «Орільська» (Мазан Ю.В.) - урожайність 68,0 ц/га; ПП АПФ «Довіра» (Струк В.І.) - урожайність 67,4 ц/га.
Маючи високу культуру землеробства, гарний результат досягнуто в:
ТОВ АПК «Спаський» (Пришедько Ю.О.), ТОВ АФ «Дружба» (Вуйчицький А.С.), ТОВ «Агроальянс» (Гаркавенко О.І.), ДП «Агрофірма Мрія» (Пред М.О.), ДП АФ «Приорільська» (Пікуля В.Г.), ТОВ «Відродження» (Дем’янчук М.В.), СТОВ АФ «Вільне-2002» (Тарасенко М.М.) де показник урожайності ранніх зернових значно перевищує середньо районний.
Значний внесок в розвиток сільського господарства вносять фермерські господарства, які з року в рік вдосконалюють технології та нарощують виробництво. З площі 7,0 тис. га зібрали 23,4 тис. тонн зерна при урожайності 33,1 ц/га.
Зібрано кукурудзи 98,6 тис. тонн при урожайності 36,0 ц/га. Урожайність кукурудзи вище середньо-районної досягнуто: в ТОВ АПК «Спаський» (Пришедько Ю.О.), ТОВ «Агроальянс» (Гаркавенко О.І.), ТОВ АФ ім. Горького (Бочкар М.В.), ТОВ АФ «Орільська» (Мазан Ю.В.), СТОВ «Злагода» (Дерев’янко А.І.), ТОВ «Відродження» (Дем'янчук М.В.), СТОВ АФ «Вільне- 2002» (Тарасенко М.М.), ТОВ АФ «Дружба» (Вуйчицький А.С.).
Немало зусиль потребує і вирощування технічних культур.
В 2017 році соняшником було засіяно 32,0 тис. га, отримано 71,1 тис. тонн валу при урожайності 22,2 ц/га . Найвищу урожайність цієї культури одержали ДП АФ «Мрія», ТОВ «АПК Украгро», ТОВ АПК «Спаський», ТОВ АФ «Орільська», СТОВ «Злагода», ТОВ «Відродження»,ТОВ «Дружба».
При урожайності 480 ц/га з площі 893 га одержано 42,9 тис. тонн цукрового буряку.
У вирощуванні овочів успіхів досягнуто фермерськими господарствами ФГ «Віталій» (Гуртовий В.Л.), ФГ «Кристал» (Нехай В.Г.) та ТОВ ВСП «Вєна»(Васильєв С.В.).
Дають непоганий урожай ягоди полуниці в ТОВ «Ягідний Дар» (Валевський В.Г.). У ФГ «Присамарські сади» (Шевченко А.Я.). та ФГ «Метеорит» (Осін П.І.) плодоносять інтенсивні сади з крапельним зрошенням.
На сьогодні весь комплекс сільськогосподарських робіт практично завершено. Не зважаючи на природні та економічні труднощі зроблена велика робота для отримання гарного врожаю 2018 року: піднято 85,4 тис. га зябу, посіяно 32,8 тис. га озимих культур, закладена гарна матеріальна база.
Пишається Новомосковський район і галуззю тваринництва, бо представлена вона найбільшою кількістю поголів’я ВРХ, в тому числі корів серед районів Дніпропетровської області, та одним із найкращих показників по кількості поголів’я свиней. Найбільше поголів’я корів утримується в ТОВ АФ «Орільська», ТОВ АФ ім. Горького. Більше 200 голів утримується в ДП АФ «Приорільська», ТОВ «Агроальянс».

За 10 місяців поточного року валовий надій молока, в порівнянні з минулим роком, збільшився на 275 тонн та складає 10,9 тис. тонн, продуктивність - 4237 кг молока на корову.
Поголів’я свиней в районі збільшилось на 1012 голови і станом на 1 листопада складає 51,5 тис. голів. Найбільше поголів’я свиней утримується в СТОВ АФ «Вільне-2002» - 21,7 тис. голів.
27 відсотків обсягу валової сільськогосподарської продукції району вироблено в особистих селянських господарствах, розвиток яких сприяє зменшенню рівня безробіття, покращенню життєвого устрою населення.
Праця в сільському господарстві потребує високої самовіддачі, господарського відношення до ресурсів, бажання отримувати гарні результати.
Виконуючи ключову ціль – забезпечення високого життєвого рівня новомосковців, сприяння покращення в кожному населеному пункті району рівня життя селян, розвиток соціальної сфери, забезпечення продовольчої безпеки країни щоденно працюють на землі керівник господарства, агрономічні, інженерні, зоотехнічні, ветеринарні, фінансові служби господарств району, які своєю напруженою працею довели, що не втратили намір працювати на землі, залишаються вірними обраному шляху та своїй професії.
Кожен рік оновлюється парк сільськогосподарської техніки, проводиться введення в виробництво сучасних, високоефективних технологій, модернізація виробництва; потребує великих знань нескінченна податкова реформа. Проводиться велика профілактична робота по недопущенню захворювань тварин, на належному рівні знаходиться забезпечення контролю за якістю сільськогосподарської продукції, зростає середньомісячна оплата праці працівникам сільського господарства, близько 140 млн. грн. сплачується орендної плати за земельні паї.
Для повного відродження села треба ще багато зробити: створити сучасну і дієздатну інфраструктуру агропромислового комплексу, забезпечити належні умови для достойного життя селян.
Здобутки району – це Ваша клопітка, щоденна праця. Усвідомлюємо, що є багато проблем у сільському господарстві – продукція потребує більш вигідних ринків збуту, залучення до праці в галузі молодих, кваліфікованих кадрів, створення нових робочих місць, розвиток соціальної сфери на селі.
На території району сумлінно працюють та готують фахівців: Новомосковський коледж Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету та Перещепинський аграрний ліцей.
Неможливо не приділити увагу та не подякувати ветеранам сільського господарства, які все життя своєю працею покращували потенціал району, свого села.
З повагою ставимось до всіх, хто обрав цей відповідальний фах, пишаємося результатами кропіткої праці досвідчених спеціалістів аграріїв. Попереду у нас складні завдання, і лише спільними зусиллями, єдністю та згуртованістю зможемо максимально зміцнити потужності сільськогосподарського виробництва та збільшити конкурентоспроможність нашої продукції на ринках продовольства.
Від усієї душі бажаємо вам, трудівники села, миру, міцного здоров’я, великого терпіння та невичерпного оптимізму, щоб, незважаючи на фінансову скруту, своєчасно і тільки добірним насінням поля засівали, високих урожаїв та продуктивності тваринництва. Впевнені у тому, що Ваша наполегливість, працелюбність сприятимуть збереженню та розвитку сільськогосподарської галузі. Щиро вдячні Вам за любов до землі, терпіння і витримку.


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор