www.novomosk-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Новомосковський район >> Новини
Олена Блаватська – письменниця, теософ і мандрівниця
Версія для друку Написати листа

Її рід по материнській лінії сходив до князів Долгоруких і знаменитого французького гугенота Бандре де Плессі, батько належав до роду мекленбургских принців Ган фон Роттенштерн-Ган. Мати Блаватської писала захоплюючі романи. Її називали російською Жорж Санд. У дитинстві Олена страждала на лунатизм: уві сні вставала, розповідала казки, співала пісні; іноді йшла далеко від дому. Одного разу, після довгих пошуків, її знайшли в печері, де вона розмовляла з невидимими духами. Найчастіше, за її словами, таке спілкування відбувалося з якимось величним індусом в білому тюрбані, якого Олена називала Хранителем.





У сімнадцять років дівчина несподівано дала згоду на шлюб з Ериванським віце-губернатором Блаватським, який був набагато старший за неї. Олені хотілося якомога швидше здобути самостійність. Через кілька місяців вона покидає чоловіка і починає подорожувати. В Англії вона випадково зустрілася зі своїм Хранителем вже особисто. Він настійно радив Олені дістатися до Гімалаїв, побувати в таємничому Тибеті. Потрапити туди вдалося лише в 1864 р., а до цього Блаватська побачила своїми очима Північну і Південну Америку, Єгипет, Японію, Китай, Малу Азію, Індію. У 1867 р. вона опинилася в Італії серед повстанців Гарібальді. Полковник Олькотт, її постійний супутник у всіх закордонних поїздках, писав: "Вона боролася разом з Гарібальді в Ментані, в кривавому бою. Як доказ, вона мені показала перелом лівої руки в двох місцях від ударів шаблі і попросила промацати у своєму правому плечі кулю від мушкета і ще іншу кулю в нозі. Також показала мені рубець у самого серця від рани, нанесеної стилетом ... Мені іноді здається, що ніхто з нас, її колег, взагалі не знав дійсну Олену Блаватську, здається, що ми мали справу тільки з майстерно жвавим тілом, справжня її душа була вбита в битві під Ментаною, коли вона отримала ці п'ять ран і її як померлу витягли з канави ". Рани залікували, але з цього часу послідувало неймовірне духовне оновлення Блаватської. "..Я почала відчувати дивну двоїстість. Кілька разів на день я відчувала, що в мені існує хтось зовсім незалежно від мене. Я ніколи не втрачаю свідомість своєї індивідуальності і відчуваю, що сама зберігаю мовчання, а моєю мовою говорить мій внутрішній гість. Наприклад, я знаю, що ніколи не була в місцях, описаних моїм "другим Я", але цей другий не бреше, розповідаючи про місця і предмети, мені незнайомі, тому що він бачив і добре знає їх ". Про сім років свого життя, проведених в Тибеті, Блаватська чомусь намагалася не поширюватися. Тамтешні стародавні високогірні монастирі, як вважають деякі вчені, зберігають загадки минулих цивілізацій, свідчать про безперечний контакт землян з інопланетянами. У 1875 р Блаватська випускає об'ємистий двотомник "Разоблаченная Изида" - енциклопедію з історії та філософії східної мудрості. Глибиною змісту і блиском викладу ця праця поставила науковий світ в тупик: як могла жінка, яка не має навіть вищої освіти, розібратися в безодні найрізноманітнішого матеріалу, систематизувати, прокоментувати, замінивши собою, по суті, цілий науковий інститут?



З цього приводу сама автор писала сестрі, Вірі Желіховський: "Ти от не віриш, що я щиру правду пишу тобі про своїх вчителів. Ти вважаєш їх міфами ... Але хіба ж самій тобі не очевидно, що я сама, без допомоги, не могла б писати про Байрона і про матерії? Що ми з тобою знаємо про метафізику, древні философії та релігії? Про психологію і про різні премудрості? Здається, разом вчилися, тільки ти краще за мене ... А тепер подивись, про що я не пишу? І люди, та які - професора, вчені - читають і хвалять ... А я тобі кажу правду: переді мною проходять картини, стародавні рукописи, числа, я тільки записую і так легко пишу, що це не праця, а найбільше задоволення ". Одні вважали Блаватську чаклункою, що продала душу дияволу. Інші високо цінували її прагнення зблизити культури Заходу і Сходу. Ні хто інший, як великий Махатма Ганді писав: "Я був би більш ніж задоволений, якби зміг торкнутися краю одягу мадам Блаватської".
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор